Ödüller

1.Nakit Ödüller;

Birinci İkinci Üçüncü
10.000 TL 7.500 TL 5.000 TL

 

2)Yurtdışı Eğitim İmkanı
Yurtdışı Tasarım Bursu

Yurt Dışı Tasarım Bursu
2008 / 2 Tasarım desteği kapsamında T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından verilmekte olan yurt dışı okullarda tasarım bursu için yarışma bitiminden itibaren dereceye giren tasarımcıların başvuruları için bilgilendirme ayrıca yapılacak olup, talep edilen evraklar 2008/2 sayılı Tebliğ çerçevesinde değerlendirilmek üzere T.C. Ticaret Bakanlığı’na gönderilecektir.

2008/2 Tasarım Desteği Hakkında Tebliğ hükümleri çerçevesinde proje sahibi en fazla iki yıl süre ile uluslararası düzeyde kabul görmüş yurt dışındaki eğitim merkezlerinde eğitime gönderilebilecek olup, eğitim giderleri ve bu döneme ilişkin yaşam giderleri söz konusu Tebliğ çerçevesinde karşılanacaktır.
– Anılan seçim işlemine yönelik nihai kararı verecek merci T.C. Ticaret Bakanlığıdır.
– Seçilecek tasarımcıların uluslararası düzeyde kabul görmüş yurt dışındaki eğitim merkezlerinin gerektirdiği öğrenci kabul koşullarını sağlaması gerekmektedir.
– T.C. vatandaşı olma şartı aranmaktadır.
– Yurtdışı eğitim bursundan faydalanmak isteyen tasarımcıların ödül töreni bitiminden itibaren en geç 2 yıl içinde başvuruda bulunmuş ve dosyasının incelenerek Bakanlığa iletilmiş olması gerekmektedir.
– Burstan faydalanacak proje sahiplerinden, UTİB tarafından belirlenecek konulara ilişkin sunum, rapor vb. talep edilebilecektir.

3) Online İngilizce Eğitimi
UTİB tarafından yarışma finalisti olan 3 kişiye online İngilizce eğitim hakkı sağlanacaktır.

4)Staj İmkanı
UTİB tarafından yarışma finalisti olan 3 kişiye staj imkanı sağlanacaktır.

5)Tasarım Tescil İmkanı
Orbis Vista firması tarafından yarışma finalisti olan 3 kişiye tasarım tescil fırsatı sağlanacaktır.